Choć Baby Shower jeszcze nie jest w Polsce aż tak popularne to coraz więcej kobiet decyduje się na zorganizowanie takiej imprezy. Czym się ona charakteryzuje i jakie niesie ze sobą zwyczaje? Przede wszystkim, jeżeli zostanie się zaproszonym na Baby Shower to należy pomyśleć o jakimś miłym upominku dla ciężarnej. Najlepiej, aby był on związany z dzieckiem i przydał się w przyszłości. Dobrze jest zorientować się w potrzebach kobiety, dla której wyprawiana jest impreza, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości to poniżej znajduje się kilka propozycji, które z pewnością będą strzałem w dziesiątkę!

Paczka pieluch

Nie ma niczego bardziej praktycznego dla świeżo upieczonej mamy niż pieluchy! W początkowym okresie po urodzeniu dziecka zużywa się ich mnóstwo, zatem żadna ilość nie jest zbyt duża. Pamiętajmy jednak o tym, że są różne rozmiary pieluch a najmniejszego używa się tylko kilka dni po urodzeniu. Żeby nie ryzykować, najlepiej zakupić trochę większy rozmiar, który przyda się nawet parę tygodni po narodzinach, kiedy dziecko odrobinę urośnie.

Ciuszki

Kolejny świetny pomysł. Jest ogromny wybór pięknych ubranek dla dzieci w sklepach. W tym przypadku również lepiej kupić rozmiar większe niż za ciasne. Przede wszystkim przydadzą się kompleciki body, ponieważ maluszek często ulewa i to właśnie jest najwięcej razy przebierana część garderoby w ciągu dnia.

Smoczki

Nie każde dziecko używa smoczków, jednak są i takie, które nie mogą się bez nich obejść. Tak czy inaczej to trafiony prezent, ponieważ każda matka w swojej wyprawce powinna mieć choć jeden smoczek, tak na wszelki wypadek. Nie zaszkodzi jednak, jeśli będą to nawet dwa bądź trzy egzemplarze.

Zabawki

Czyli to, co każde dziecko kocha najbardziej. Początkowo maluszki nie potrzebują niczego, czym mogłby zajmować sobie czas. Wiadomo jednak, że każdy niemowlak po jakimś czasie zaczyna zwracać uwagę na kolorowe, migające, poruszające się i wydające dźwięki elementy otoczenia. Właśnie wtedy przydadzą się pierwsze sprzęty grające, gryzarki oraz grzechotki. Należy pamiętać, aby sprawdzić wiek, od którego dozwolone są różnego rodzaju zabawki oraz czy nie posiadają małych, niebezpiecznych elementów.

Rzeczy do pielęgnacji malucha

Kremy, talk, maści oraz emulsje do kąpieli – wszystko, czego młoda mama może użyć, aby zadbać o higienę swojego maleństwa. To z pewnością odciąży budżet domowy i przyniesie dużą ulgę początkującym rodzicom. Pamiętajmy jednak, aby zorientować się, że kosmetyki, które kupujemy maluszkowi są w stu procentach bezpieczne i przeznaczone specjalnie dla noworodków oraz niemowląt. To bardzo ważne, ponieważ maleństwo jest bardzo delikatne i potrzebuje przystosowanych do wieku kosemtyków pielęgnacyjnych.

Przyszła mama na pewno ucieszy się z każdego prezentu przyniesionego z myślą o jej dziecku. Warto jednak wspomóc ją w początkowym okresie macierzyństwa poprzez podarowanie praktycznych prezentów, które przydadzą się na co dzień przy dbaniu o maluszka i jego rozwój.