Każda kobieta dbająca o swój wygląd powinna pamiętać, aby dbać o swoją urodę i o swoją stylizację. W kwestii stylizacji chodzi nie tylko o ogóły takie jak ubiór, ale też o szczegóły takie jak biżuteria. Na jaką biżuterię warto postawić?!

 

Biżuteria jako ukoronowanie stylizacji

Jak we wszystkim, tak i w sprawach biżuteryjnych, należy zachować umiar. Kobieta bez biżuterii wygląda nieco goło, ale kobieta obwieszona w co popadnie wygląda śmiesznie. Po pierwsze biżuterię trzeba dobrać do urody i do ubrania. Po drugie z kolei biżuterię trzeba właściwie skomponować. Kobiety niemal codziennie stoją przecież przed wyborem co założyć – srebro, złoto, czy platyna, a może kamienie szlachetne lub drewno. To zależy od tego, w czym czują się najlepiej. Odpowiednio dobrana i skomponowana biżuteria, z jakiegokolwiek nie zostałaby zrobiona materiału, okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Pytanie czy biżuterię zakupić pojedynczo czy w zestawie wymaga nie tyle odpowiedzi, co podpowiedzi. Wybór biżuterii to w głównej mierze kwestia gustu. Kobieta zastanawiając się nad biżuterią dla siebie powinna kierować się prostymi zasadami. Naczelna zasada to dopasowanie do siebie. Elementy biżuterii z jednej kolekcji mogą pasować do elementów biżuterii z drugiej kolekcji, niektóre natomiast muszą się łączyć tylko ze sobą. Kupno biżuterii wymaga więc wiedzy na temat tego co i do czego chcemy założyć. Warto aczkolwiek zainwestować w biżuterię pojedynczą oraz skompletowaną.

Pamiętajmy, że dwudziesty pierwszy wiek to specyficzny czas. Z jednej stromy króluje w nim nowoczesność, z drugiej strony vintage. Vintage, czyli nowoczesna starość inspirowana przede wszystkim latami 70-tymi, 80-tymi i 90-tymi, występuje tak w ubraniach, jak i w biżuterii. Kobiety nie powinny się bać eksperymentować.

Niezależnie czy kupiona pojedynczo, czy w zestawie, najważniejsze, aby biżuteria komponowała się elegancko. Kolczyki, wisiorki, broszki i bransoletki, w połączeniu z makijażem i kreacją, dodadzą kobiecie blasku. Biżuteria to w końcu nic innego jak ukoronowanie stylizacji.