Osiemnaste urodziny to wyjątkowa i niepowtarzalna okoliczność w życiu każdego człowieka. To moment przełomowy, bo wraz z osiągnięciem tego wieku stajemy się osobami pełnoletnimi. Możemy zacząć życie na własną rękę i sami o sobie decydować. Co prawda niewiele osób korzysta z tej możliwości i pozostaje wraz z rodzicami przynajmniej do czasu ukończenia szkoły – ale przynajmniej mamy taki wybór. Dla nas, jako rodziny, przyjaciół czy po prostu znajomych to również ważny moment, który dobrze jest uhonorować w specjalny sposób. Wystarczy sama obecność na przyjęciu, ale warto zastanowić się nad prezentem jaki podarujemy solenizantowi z okazji jego 18-stki. Powinno być to coś wyjątkowego, co zapamięta na długo. Poniżej przedstawiamy 4 sprawdzone pomysły na prezent.

  1. Coś zabawnego

Jeżeli nie mamy wielkiego budżetu, ale nie chcemy zaskoczyć solenizanta to warto jest się zastanowić nad czymś zabawnym. Jest to świetny pomysł, aby zmieścić się w planowanym przez siebie budżecie. Koszulki ze śmiesznymi nadrukami, alkochińczyk czy erotyczne gadżety to bardzo często kupowane gadżety wśród gości na imprezie z okazji 18-stych urodzin. Sprawdź listę prezentów na 18. w Decobazaar.com.

 

  1. Smartfon lub tablet

Zdecydowanie droższy prezent, zarezerwowany dla rodziców lub chrzestnych. Są to gadżety elektroniczne, które przez młodzież używane są bez przerwy więc nie musimy obawiać się czy będzie trafiony. Przed zakupem warto jest się dowiedzieć coś na temat tych urządzeń, aby nie kupić czegoś gorszego od obecnie używanego. Najmodniejsze urządzenia produkuje firma Apple – iPhone 7 lub iPad Pro to świetny podarunek dla jubilata.

 

  1. Kurs na prawo jazdy

Pełnoletność daje dodatkowe przywileje jak np. możliwość starania się o prawo jazdy kategorii B. Jako, że jest to umiejętność przydatna, wykorzystywana w życiu codziennym i zawodowym to dobra inwestycja w taką osobę. Dlatego to świetny pomysł dla rodziców, którzy mogą sprawić taki właśnie prezent swojemu synowi lub córce. Obecnie ceny kursów nie są wygórowane więc spokojnie można zmieścić się w kwocie do 1,5 tysiąca złotych wraz z opłatą egzaminacyjną.

 

  1. Pieniądze

Najbardziej uniwersalny z prezentów na jaki można się zdecydować. Dla wielu solenizantów też najlepsza z opcji. Dzięki temu po urodzinach można uzbierać całkiem pokaźną sumkę, która zostanie wydana już według jego uznania. Będzie mógł ją zachować na później lub od razu wydać na coś konkretnego. To sprawdzony pomysł, co do którego możemy mieć pewność, że będzie udany. Niczego nie ryzykujemy jak w przypadku pozostałych prezentów.