Kiedy komuś znajomemu przychodzi na świat dziecko, możemy podejrzewać, że zostaniemy zaproszeni na jego Chrzciny w najbliższym czasie. Dla rodziców jest to ważne wydarzenie i pragną spędzić ten czas w gronie zaufanych osób, które również cieszą się z narodzin dziecka i jego pierwszego ważnego wydarzenia w życiu – Chrztu. Goście powinni natomiast przygotować się na to, że oprócz odpowiedniego ubioru, swojego towarzystwa i kartki z życzeniami powinni podarować dziecku jakąś pamiątkę bądź prezent. Co będzie najbardziej odpowiednim wyborem jako upominek na tę uroczystość? Poniżej znajduje się kilka propozycji.

Pieniądze

Najbardziej uniwersalne i zawsze mile widziane. Pomogą młodym rodzicom w opłaceniu kosztów imprezy albo będą wsparciem przy utrzymaniu dziecka. Kiedy bowiem maluch przychodzi na świat, pieniądze znikają z konta w zastraszającym tempie. Jeśli zatem nie mamy pomysłu na nic konkretnego to w kopercie możemy umieścić 200-300 zł.

Medaliki chrzcielne

Ten rodzaj pamiątki nadaje się zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki. Co prawda maluch nie skorzysta z tego od razu, ale będzie to symbol jego wejścia w grono katolików i przystąpienia do kościoła.

Zabawki

Misie, grzechotki, gryzaki. Na rynku jest mnóstwo zabawek dla dzieci w różnym wieku. W zależności od tego ile miesięcy ma maluszek, może mieć inne potrzeby i kierunek zainteresowań. Jeśli wiemy, że niemowlak cieszy się na widok kolorowych rzeczy to kupmy mu coś wielobarwnego. Natomiast informacja, że dziecko woli zabawki kontrastowe (czarno-biało-czerwone) powinna sprawić, że dostosujemy swój prezent do preferencji malucha.

Sprzęty

Zorientujmy się czy młodzi rodzice nie potrzebują czegoś związanego z dzieckiem. Może przyda im się nosidełko albo laktator do odciągania mleka?

Sesja zdjęciowa!

Świetny pomysł na sprawienie radości rodzicom a dziecku cudownej pamiątki. Wykupmy rodzinną sesję zdjęciową u któregoś ze sprawdzonych fotografów. Zanim jednak umówimy obdarowanych na termin robienia fotek powinniśmy się upewnić, że im to pasuje. Najlepiej żeby umówili się samodzielnie. Wtedy mamy pewność, że wszystko będzie im odpowiadało.

Jeśli jesteśmy zwykłymi gośćmi to takie prezenty na pewno się sprawdzą i sprawią niemałą radość rodzicom. W przypadku, kiedy zostaliśmy poproszeni na Rodziców Chrzestnych sprawa wygląda nieco inaczej. Takie osoby powinny pamiętać, że mają uczyć dziecko wiary. Powinny zatem, oprócz prezentów, zakupić Biblię. Dodatkowo Matka Chrzestna tradycyjnie jest odpowiedzialna za białą szatę, którą kładzie się na maluszku podczas ceremonii a Ojciec Chrzestny za świecę (gromnicę). Z takim zestawem można ruszać spokojnie na uroczystość Chrztu Świętego.