Kiedy komuś bliskiemu urodzi się dziecko i idziemy do szpitala, wypadałoby przyjść z małym upominkiem, który ma na celu powitanie maluszka. Prezent kupujemy raczej dla noworodka – w końcu to jego urodziny. Warto jednak pomyśleć też nad drobiazgiem dla matki z okazji narodzin dziecka, aby czuła, że trud porodu został doceniony a ona również odgrywa bardzo ważną rolę. Co przynieść do szpitala dla matki a co dla dziecka?

Kocyk

To przyda się w każdej ilości, szczególnie jeśli maluch urodzi się jesienią bądź zimą. Ciepłe, puchate kocyki to uroczy i praktyczny upominek, który ucieszy każdego rodzica i będzie chronił dziecko od mrozu, chłodu oraz deszczu. Zapewni mu komfort i spokój a także bezpieczeństwo. A gdy malec dorośnie – może on być również fajną pamiątką po latach dziecięcych.

Gryzaki

Nic się tak nie przyjade jak gryzaki, szczególnie w okresie ząbkowania. Rodzajów jest mnóstwo, warto zadbać jednak o to, aby były one dobrej jakości i z bezpiecznych materiałów. Zwróćmy uwagę na to, czy nie mają one małych części, które mogą się odczepić. Zazwyczaj takie zabawki są dostosowane do dzieci i dobrze przemyślane, o czym świadczą certyfikaty jakości, jednak warto dmuchać na zimne i ocenić zabawkę samodzielnie, zanim podaruje się ją noworodkowi.

Zawieszka z pierwszą literą imienia

Prezent z okazji narodzin dziecka to powinna być również piękna pamiątka, szczególnie jeśli podarek przeznaczony jest dla matki. Jednym z takich sentymentalnych podarunków będzie biżuteria z pierwszą literaż imienia maluszka. Każda kobieta lubi biżuterię, szczególnie otrzymaną z tak wyjątkowej okazji.

Wygodna poduszka

Wygodna, duża poduszka, którą będzie mogła podłożyć pod plecy podczas karmienia maluszka albo pod głowę, żeby zaznać spokojnego snu. To prezent bardzo praktyczny, ale również zapewniający wygodę i luksus młodej mamie. Istnieją nawet specjalne poduszki dostosowane do świeżo upieczonych matek i taki prezent to również będzie rewelacyjny pomysł.

Urodzenie maluszka to zawsze wielka radość, ale również olbrzymi stres. Zmiana sytuacji życiowej i nowe obowiązki mogą przytłoczyć młodych rodziców. Podarunek z okazji narodzin dziecka to miły gest i warto o nim pomyśleć. Drobny prezent można przynieść również dla ojca dziecka, aby czuł, że jego rola również została zauważona.