Jak wybrać prezent w zależności od okazji

Osób, które uważają, że wybór prezentu jest prawdziwym wyzwaniem jest zdecydowanie więcej niż tych, które wychodzą z założenia, że dawanie jest rzeczywiście dwa razy przyjemniejsze od otrzymywania upominków. Na szczęście istnieje co najmniej kilka zasad, które sprawiają, że znalezienie idealnego rozwiązania nie jest trudne. Jedna z najważniejszych mówi o tym, że prezent powinien być dopasowany do okazji, która sprawia, że go wybieramy.


Poznaj inne pomysły na prezenty ślubne i inne okazje.


Kwiaty jako prezentIstnieje przynajmniej kilka okazji, które uprawniają nas do wręczenia prezentu większego kalibru. Ślub, urodzin lub imieniny to znakomity pretekst do tego, aby podarować coś naprawdę wartościowego. Może być to zarówno komplet sztućców, jak i telefon komórkowy, wyjątkowe uroczystości uprawniają bowiem do sięgnięcia do portfela. Z kolei święta takie, jak Walentynki, dzień matki lub dzień ojca to okazja do wręczenia prezentu bardziej intymnego. Może być nim zaproszenie do restauracji, wspólny spacer albo przygotowana własnoręcznie kartka z życzeniami, w tych dniach liczy się bowiem przede wszystkim pamięć o osobie, którą chcemy obdarować. Niezbyt kosztowne powinny być również te upominki, które wręczamy bez okazji chcąc dać drugiej osobie dowód naszych uczuć. Zaciągnie raz w miesiącu kredytu po to, aby kupić coś wyjątkowego z pewnością nie zostanie potraktowane jako dobry zwyczaj.

 Istnieją i takie okazje, które powinny skłaniać nas do wręczenia prezentu bardziej przemyślanego niż zazwyczaj. Dzień babci, dzień dziadka lub ważna uroczystość religijna (np. komunia) to moment, w którym powinniśmy zastanowić się, jaki upominek potwierdzi nasze szczere uczucia, a jednocześnie stanie się pamiątką, do której obdarowana osoba będzie chciała często wracać. Nad tego rodzaju upominkami warto zastanowić się nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, wtedy bowiem z pewnością przyjdzie nam do głowy przynajmniej jeden wartościowy pomysł.