Trochę tłuszczu tu i tam specjalnie nie zaszkodzi. Gorzej gdy nasza sylwetka podąża w dość groźnym dla siebie kierunku. Styliści wyróżniają trzy kształty sylwetek przyrównując je do: jabłka, gruszki oraz klepsydry. Przekonajmy się jaką sylwetkę posiadamy my sami…

Kształt sylwetki zależy od uwarunkowań genetycznych

Na kształt naszej sylwetki wpływają uwarunkowania genetyczne. Jeśli matka posiada szerokie biodra, to występuje spore prawdopodobieństwo, że córka odziedziczy po niej tę cechę. W tym wypadku nic nie zmienimy, bo z naturą się nie walczy. Pozostaje jedynie dobierać garderobę tak, aby wyglądać zawsze korzystnie bez względu na swoją powszechnie uważaną za niekorzystną lub korzystną sylwetkę.

Kształt sylwetki zależy od odkładania się tłuszczu

Na kształt naszej sylwetki wpływa też tryb naszego życia. Im bardziej pasywny, tym gorzej, bo odkłada się tłuszcz, a im bardziej aktywny, tym lepiej, bo tłuszcz wówczas się spala. Nie oznacza to oczywiście, że należy nie spożywać tłuszczów, ponieważ potrzebujemy ich do funkcjonowania, ale lepiej wybierać zdrowe tłuszcze nienasycone, niż niezdrowe tłuszcze nasycone. W tym wypadku da się więc w znaczący sposób wpłynąć na wygląd naszej sylwetki.

Sylwetka jabłka

Jabłko to sylwetka z uwydatnionymi piersiami i brzuchem. Oznacza to, że tkanka tłuszczowa rozszasta się głównie w okolicach brzucha. Jabłko uchodzi za niepożądaną sylwetkę, przy której kobieta przypomina kulę.

Sylwetka gruszki

Gruszka to sylwetka z uwydatnionymi biodrami i pupą. Oznacza to, że tkanka tłuszczowa rozrasta się głównie w okolicy pupy. Gruszka uchodzi za niepożądaną sylwetkę, przy której kobieta przypomina typową matkę stworzoną do rodzenia dzieci.

Sylwetka klepsydry

Klepsydra to sylwetka z uwydatnionymi ramionami i biodrami, przy jednoczesnym zaznaczeniu talii. Oznacza to, że tkanka tłuszczowa rozchodzi się w miarę proporcjonalnie. Klepsydra, w przeciwieństwie do jabłka i gruszki uchodzi za sylwetkę bardzo pożądaną.