Ktoś, kogo znamy zaprosił nas na imprezę z okazji przeprowadzki do nowego mieszkania? Świetnie, zapowiada się zatem miłe popołudnie z fajnymi ludźmi. Przy takiej okazji warto jednak pomyśleć o jakimś fajnym prezencie dla gospodarzy, aby uczcić ich nową drogę życia. Co wybrać, żeby sprawić znajomym radość? Poniżej znajduje się kilka propozycji, które z pewnością będą trafione. 

Coś do mieszkania

To może być jakaś ozdoba, o ile oczywiście znamy gust naszych przyjaciół i wiemy, że wybrany przedmiot im się spodoba. Świetną pamiątką będzie piękna rama ze zdjęciem naszej wspólnej grupy znajomych. Dobrym pomysłem jest również także zakup czegoś praktycznego, na przykład pościeli (należy pamiętać, aby dowiedzieć się o jej rozmiar) bądź zegara ściennego, czy też porządnego otwieracza do wina.  Jeżeli idziemy w więcej osób to warto pomyśleć nad tym, aby złożyć się na jakiś fajny sprzęt do kuchni albo ładny zestaw obiadowy bądź kawowy.

Płyta z muzyką

Jeżeli znamy preferencje muzyczne naszych przyjaciół to z pewnością płyta z ich ulubioną muzyką będzie świetnym pomysłem. Będą mogli oni umilać sobie wieczory w swoim nowym mieszkaniu lubianą przez nich ścieżką dźwiękową, co uczyni je jeszcze bardziej wyjątkowym.

Dobry alkohol

Alkohol jest dośc uniwersalnym prezentem na większość okazji, dlatego również na parapetówkę powinien się nadać. W końcu zaproszenie na tę imprezę jest często równoznaczne z ‚oblewaniem’ nowego mieszkania, a czym najlepiej je oblać, jeśli nie alkoholem? Pamiętajmy jednak, żeby zakupić taki trunek, jaki jest najbardziej lubiany przez gospodarzy.

Roślina

Może to być zarówno piękna orchidea, jak i baobab. A może mały ogródek zielny na parapet, z zasianymi nasionkami? To będzie bardzo bezpieczna opcja, jednak należy pamiętać aby kwiaty nie były zbyt duże. To ważne, żeby nie zabierały za wiele przestrzeni w nowym mieszkaniu.

Na parapetówkę można wybrać wiele prezentów, w każdym przypadku natomiast warto jest się dowiedzieć czy będą one przydatne gospodarzom i czy sprawią im radość. Przeprowadzka do nowego mieszkania to wyjątkowy moment w życiu, warto zatem wesprzeć naszych znajomych ładnym upominkiem, który równocześnie może być dla nich wspaniałą pamiątką.