Jedziesz na zasłużony urlop? Fantastycznie się składa! Z pewnością odpoczniesz, wybawisz się oraz spędzisz niezapomniany czas. Wyjazdy to świetny sposób na to, aby poznać kawałek świata, ale również na to, żeby zatęsknić za osobami, które nie mogły pojechać z nami. Z pewnością jednak ucieszą się one z małej pamiątki, którą im przywieziemy. Jakie upominki z wakacji można przywieźć, aby i nasi bliscy poczuli smak urlopu?

Regionalne alkohole

Często wyjeżdżając za granicę spotkamy się z tym, że w różnych krajach popularne są różne alkohole, które w Polsce mogą być drogie bądź rzadko dostępne. W chorwackiej Dalmacji jest to Maraschino, w Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze i kilku innych krajach – Rakija a w Hiszpanii sangria. Alkohole zakupić można zarówno będąc na miejscu, jak i w strefie wolnocłowej na lotnisku. To świetny pomysł na upominki z wakacji dla osób dorosłych. Należy jednak pamiętać, że lecąc samolotem, nie możemy przewozić w bagażu podręcznym płynów o zawartości większej niż 100ml. Wyjątkiem jest sytuacja, w której zostaną one zakupione po przejściu kontroli, właśnie na strefie bezcłowej.

Produkty spożywcze typowe dla regionu

To mogą być popularne w danych kraju bądź miejscowości słodycze, które kojarzone są powszechnie z regionem. Kiedy myślimy o Czechach przed oczami staje nam czekolada Studentska a wybierając się do Belgii oblizujemy się na myśl o pysznych truflach. W Turcji natomiast bardzo popularna jest chałwa. Odwiedzając Zakopanem nie zapomnijmy kupić kilku oscypków dla znajomych i rodziny. Z pewnością obdarowany ucieszy się, gdy zobaczy smaczne upominki z wakacji.

Magnesiki na lodówkę

Nie każdy je zbiera, ale jest to miły, uniwersalny podarunek dla większości osób. Urocza pamiątka, która sprawi, że obdarowany będzie wiedział, że o nim pamiętaliśmy nawet podczas rozłąki wakacyjnej. A jeśli ktoś kolekcjonuje magnesiki to tym lepiej – powiększymy jego zbiór i sprawimy mu tym ogromną radość. Fajną opcją są magnesiki typu handmade – niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Pocztówka z wakacji

Dość tanim, ale niezwykle miłym sposobem na wręczenie pamiątki z wakacji jest po prostu wysłanie kartki. Aktualnie coraz mniej osób pamięta o tym sposobie przekazywania pozdrowień z wyjazdów, a szkoda. Jest to bardzo miły gest i fajna pamiątka.

Wakacje to czas na relaks, ale nie zapominajmy o najbliższych nam osobach, które nie mogły pojechać z nami. Warto przywieźć im jakiś drobiazg, aby wiedzieli, że pomimo wyjazdu – wciąż o nich pamiętaliśmy. Z pewnością sprawi to naszej rodzinie i znajomym ogromną przyjemność oraz umocni nasze relacje.